Our range of products include baby swing jhula.
₹ 170 / Piece Get Latest Price
| Swing Type | Chair |
| Hammock Type | Hammock Swing Chair |
| Age Group | 1 to 5 Year |
| Mounting Type | Hanging |
| Load Capacity | 20kg |
| Material | Cotton |
| Size | Single |
| Seating Capacity | 1 seater |
| Seat Width | 50 cm |
| Operation Type | Manual |
| Back Height | 50 cm |
| Weight | 20 kg |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
Sudhanjali Enterprises manufacturer and wholesaler of baby carrier bags, mother diaper bags, reusable cloth diapers, baby safety helmets, baby head protectors, mustard seed pillows, Baby Swing Hanging Jhula, baby sleeping bags. High-quality baby products ensuring comfort & safety. Available across Kathmandu, Birgunj, Biratnagar, Pokhara, Butwal, Bhairahawa, Nepalgunj, Bagmati Province, Koshi Province, Madhesh Province, Lumbini Province, Gandaki Province, Karnali Province & Sudurpashchim.
Sudhir Gupta (Owner)
Sudhanjali Enterprises
H No-10/7, Basahi, Nataka Babura, Khain
Prayagraj - 212307, Uttar Pradesh, India