Pioneers in the industry, we offer mustard seeds pillow for new born baby, organic mustard seed baby pillow, printed baby rai mustard seed pillow, newborn pillow mustard seed, mustard seed pillow marrie print for new born baby and baby head support mustard seed pillow from India.
₹ 70 / Piece Get Latest Price
| Pillow Type | Head Shaping Pillow |
| Seed Type | Mustard Seed |
| Age Group | 0-12 Months |
| Outer Fabric | Cotton |
| Pillow Size | 25x35 cm |
| Weight | 200 g |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | semicircular |
| Type | Baby Bed Pillow |
| Color | Marron |
| Age | 0-18 Month |
| Material | Microfiber & Mustard Seed |
₹ 70 / Piece Get Latest Price
| Pillow Type | Head Pillow |
| Seed Type | Mustard Seed |
| Age Group | 0-12 Months |
| Outer Fabric | Cotton |
| Pillow Size | 25x35 cm |
| Weight | 200 g |
| Country of Origin | Made in India |
| Type | Baby Bed Pillow |
| Color | Blue |
| Shape | Semicircular |
| Age | 0-18 month |
| Material | Microfiber & Mustard Seed |
₹ 70 / Piece Get Latest Price
| Pillow Type | Head Pillow |
| Seed Type | Mustard Seed |
| Age Group | 0-12 Months |
| Outer Fabric | Cotton |
| Pillow Size | 25x35 cm |
| Weight | 200 g |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Yellow |
| Type | Baby Bed Pillow |
| Shape | Semicircular |
| Age | 0-18 Month |
| Mterial | Microfiber & Mustard Seed |
₹ 70 / Piece Get Latest Price
| Pillow Type | Head Pillow |
| Seed Type | Mustard Seed |
| Age Group | 0-12 Months |
| Outer Fabric | Cotton |
| Pillow Size | 25x35 cm |
| Weight | 200 g |
| Country of Origin | Made in India |
| Type | Baby Bed Pillow |
| Shape | Semicircular |
| Color | Pink |
| Age | 0-18 month |
| Material | Microfiber & Mustard Seed |
₹ 70 / Piece Get Latest Price
| Pillow Type | Head Shaping Pillow |
| Product Type | Seed Pillow |
| Seed Type | Mustard Seed |
| Age Group | 0-12 Months |
| Filling Material | Mustard Seed |
| Outer Fabric | Cotton |
| Pillow Size | 25x35 cm |
| Weight | 200 g |
| Country of Origin | Made in India |
| Type | Baby Bed Pillow |
| Shape | Semicircular |
| Color | Sky Blue |
| Age | 0-18 Month |
| Material | Microfiber & Mustard Seed |
₹ 70 / Piece Get Latest Price
| Pillow Type | Head Pillow |
| Seed Type | Mustard Seed |
| Age Group | 0-12 Months |
| Outer Fabric | Cotton |
| Pillow Size | 25x35 cm |
| Weight | 200 g |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Blue |
| Type | Baby Bed Pillow |
| Shape | Semicircular |
| Age | 0-18 Month |
| Fill Material | Microfibre & Mustard Seeds |
Sudhir Gupta (Owner)
Sudhanjali Enterprises
H No-10/7, Basahi, Nataka Babura, Khain
Prayagraj - 212307, Uttar Pradesh, India